Programa – IBStage

FORGOT YOUR DETAILS?

LLOC

Gran Teatre del Liceu

DATES

1 de Setembre | 20:30h

2 de Setembre | 18:00h

PRESENTS

Estrelles Mundials, Cos de Ball Ibstage i Ballet de Catalunya

 

PROGRAMA

Programa 1 i 2 de Setembre

Programa

ENTRADES

Entrades a la Venda

Venda d'entrades

PROGRAMA | 1 DE SETEMBRE, 2018

20:30H | 8:30PM

EL PROGRAMA POT PATIR MODIFICACIONS

PRIMERA PART

DURADA ESTIMADA | 48 MINUTS

 

PDD

01

DEFILLÉ

DURADA | 7'

COREOGRAFIA: ELIAS GARCIA
MÚSICA: ANATOLI LIADOV
INTERPRETAT PER: COS DE BALL IBSTAGE

PDD

02

LE CORSAIRE

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: MARIUS PETIPA
MÚSICA: ADOLPHE ADAM
INTÈRPRETS: MIRIAM OULD BRAHAMS i ISTVAN SIMON

PDD

03

ARCADIA

DURADA | 08'

COREOGRAFIA: DOUGLAS LEE
MÚSICA: JURRIAAN ADRIESSEN
INTÈRPRETS: ELISA BADENES & MARTI PAIXÀ

PDD

04

ESMERALDA

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: JULES PERROT
MÚSICA: CESARE PUGNI
INTÈRPRETS: TATYANA MELNIK i IGOR TSVIRKO

PDD

05

CELO SUITE

DURADA | 04'

COREOGRAFIA: NACHO DUATO
MÚSICA: J. S. BACH
INTÈRPRETS: POLINA SEMIONOVA i DMITRY SEMIONOV

PDD

06

BLACK SWAN

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: MARIUS PETIPA
MÚSICA: PIOTR ILICH TCHAIKOVSKY
INTÈRPRETS: ANASTASIA LIMENKO i *AARON ROBISON
*CAST SUBJECTE A CANVIS

SEGONA PART

DURADA ESTIMADA | 56 MINUTS

 

PDD

07

FAST AVANCE

DURADA | 15'

COREOGRAFIA: LEO SORRIBES
MÚSICA: MASON BATES & SAN FRANCISCO S. ORCHESTRA
INTERPRETAT PEL: BALLET DE CATALUNYA

PDD

08

LA BAYADERE

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: M. PETIPA (ADAPTADA)
MÚSICA: LUDWIG MINKUS
INTERPRETAT PER: COS DE BALL IBSTAGE

VAR

09

THE RISE

DURADA | 7'

COREOGRAFIA: EDWARD CLUG
MÚSICA: 
INTÈRPRET: MARTI PAIXÀ

ENS

10

PAQUITA

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: MARIUS PETIPA (ADAPTADA)
MÚSICA: EDOUARD DELDEVEZ & LUDWIG MINKUS
INTERPRETADA PER: COS DE BALL IBSTAGE

VAR

11

DYING SWAN

DURADA | 04'

COREOGRAFIA: MICHAEL FOKINE
MÚSICA: CAMILLE SAINT-SAËNS
INTÈRPRET: POLINA SEMIONOVA

PDD

12

DON QUIXOTE

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: MARIUS PETIPA
MÚSICA: LUDWIG MINKUS
INTÈRPRETS: REBECCA STORANI i *AARON ROBISON
*CAST SUBJECTE A CANVIS

DESCANS | 25 MINUTS

PROGRAMA 2 DE SETEMBRE, 2018

18:00H | 6:00PM

EL PROGRAMA POT PATIR MODIFICACIONS

PRIMERA PART

DURADA ESTIMADA | 48 MINUTS

 

PDD

01

DEFILLÉ

DURADA | 7'

COREOGRAFIA: ELIAS GARCIA
MÚSICA: ANATOLI LIADOV
INTERPRETAT PER: COS DE BALL IBSTAGE

PDD

02

LE CORSAIRE

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: MARIUS PETIPA
MÚSICA: ADOLPHE ADAM
INTÈRPRETS: MIRIAM OULD BRAHAMS i ISTVAN SIMON

PDD

03

ARCADIA

DURADA | 08'

COREOGRAFIA: DOUGLAS LEE
MÚSICA: JURRIAAN ADRIESSEN
INTÈRPRETS: ELISA BADENES i MARTI PAIXÀ

PDD

04

ESMERALDA

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: JULES PERROT
MÚSICA: CESARE PUGNI
INTÈRPRETS: TATYANA MELNIK i IGOR TSVIRKO

PDD

05

CELO SUITE

DURADA | 04'

COREOGRAFIA: NACHO DUATO
MÚSICA: J. S. BACH
INTÈRPRETS: POLINA SEMIONOVA i DMITRY SEMIONOV

PDD

06

BLACK SWAN

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: MARIUS PETIPA
MÚSICA: PIOTR ILICH TCHAIKOVSKY
INTÈRPRETS: ANASTASIA LIMENKO i *AARON ROBISON
*CAST SUBJECTE A CANVIS

SEGONA PART

DURADA ESTIMADA | 59 MINUTS

 

PDD

07

FAST AVANCE

DURADA | 15'

COREOGRAFIA: LEO SORRIBES
MÚSICA: MASON BATES i SAN FRANCISCO S. ORCHESTRA
INTERPRETAT PEL: BALLET OF CATALUNYA

PDD

08

LA BAYADERE

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: M. PETIPA (ADAPTADA)
MÚSICA: LUDWIG MINKUS
INTERPRETAT PER: COS DE BALL IBSTAGE 

VAR

09

GISELLE

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: JULES PERROT i JEAN CORALLI
MÚSICA: ADOLPHE ADAM
INTÈRPRETS: MIRIAM OULD BRAHMS i ISTVAN SIMON

ENS

10

PAQUITA

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: MARIUS PETIPA (ADAPTADA)
MÚSICA: EDOUARD DELDEVEZ i LUDWIG MINKUS
INTERPRETAT PER: COS DE BALL IBSTAGE

VAR

11

DYING SWAN

DURADA | 04'

COREOGRAFIA: MICHAEL FOKINE
MÚSICA: CAMILLE SAINT-SAËNS
INTÈRPRET: POLINA SEMIONOVA

PDD

12

DON QUIXOTE

DURADA | 10'

COREOGRAFIA: MARIUS PETIPA
MÚSICA: LUDWIG MINKUS
INTÈRPRETS: REBECCA STORANI i *AARON ROBISON
*CAST SUBJECTE A CANVIS

DESCANS | 25 MINUTS

PERFORMED BY

IBSTAGE SOLOISTS & CORPS DU BALLET

LOST ON SLOW

PAS DE DEUX | 10'

CHOREOGRAPHY: JORMA ELO
MUSIC: ANTONIO VIVALDI

PERFORMED BY

ALBA NADAL
DANCER |THE ROYAL DANISH BALLET
ALEXANDER BOZINOFF
SOLOIST |THE ROYAL DANISH BALLET

FLAMES OF PARIS

PAS DE DEUX | 10'

CHOREOGRAPHY: VASILY VAINONEN
MUSIC: BORIS ASAFYEV

PERFORMED BY

LAUREN CUTHBERTSON
PRINCIPAL DANCER | THE ROYAL BALLET
BROOKLYN MACK
PRINCIPAL DANCER | THE WASHINGTON BALLET

LA FILLE DU PHARAONE

PAS DE DEUX | 10'

CHOREOGRAPHY: PIERRE LACOTTE
MUSIC: CESARE PUGNI

PERFORMED BY

EVGENIA OBRATZOVA
PRINCIPAL DANCER | BOLSHOI BALLET
SEMYON CHUDIN
PRINCIPAL DANCER | BOLSHOI BALLET

DIANA & ACTEON

PAS DE DEUX | 10'

CHOREOGRAPHY: AGRIPPINA VAGANOVA
MUSIC: CESARE PUGNI

PERFORMED BY

ANASTASIA LIMENKO
PRINCIPAL DANCER | STANISLAVSKY THEATRE - MOSCOW
KIMIN KIM
PRINCIPAL DANCER | MARIINSKY

FLAMES OF PARIS

PAS DE DEUX | 10'

CHOREOGRAPHY: VASILY VAINONEN
MUSIC: BORIS ASAFYEV

PERFORMED BY

LAUREN CUTHBERTSON
PRINCIPAL DANCER | THE ROYAL BALLET 
BROOKLYN MACK
FIRST SOLOIST | THE WASHINGTON BALLET

SLEEPING BEAUTY (SUITE)

PAS DE DEUX | 35'

CHOREOGRAPHY: MARIUS PETIPA
MUSIC: PIOTR TCHAIKOVSKY

PERFORMED BY

IBSTAGE SOLOISTS, IBSTAGE CORPS DE BALLET
KYONO CHANTAL MORINO
DANCER | GELSEY KIRKLAND BALLET
Junior OWPD Prix 2016
JAN SPUNDA
DANCER |BAYERISCHE STAATSOPER
Junior OWPD Prix 2016

STARS AND STRIPES

PAS DE DEUX | 9'

CHOREOGRAPHY: GEORGE BALANCHINE
MUSIC: HERSHY KAY

PERFORMED BY

TILER PECK
PRINCIPAL DANCER | NEW YORK CITY BALLET
GONZALO GARCÍA
PRINCIPAL DANCER | NEW YORK CITY BALLET

RAYMONDA

PAS DE DEUX | 15'

CHOREOGRAPHY: MARIUS PETIPA
MUSIC: ALEXANDER GLAZUNOV

PERFORMED BY

KSENIA OVSYANICK
PRINCIPAL DANCER | BERLIN STAATSOPER
DENIS VIEIRA
PRINCIPAL DANCER |BERLIN STAATSOPER
TOP